Skoki spadochronowe bez kursu? Sprawdź, jak to możliwe!

Skoki spadochronowe bez kursu? Sprawdź, jak to możliwe!

Lubisz wyjątkowe przeżycia? Chcesz skoczyć ze spadochronem? Nie musisz zapisywać się na drogi kurs! W spełnieniu tego zamiaru pomogą ci ośrodki szkolenia spadochroniarskiego, które oferują skoki tandemowe!

Na czym polega skok tandemowy?

Tandemowy skok spadochronowy to rodzaj skoku, który jest przeznaczony także dla osób nieposiadających żadnego doświadczenia w dziedzinie spadochroniarstwa. Jak to możliwe? Skoki te odbywają się razem z instruktorem, dlatego to on odpowiedzialny jest za obsługę techniczną lotu.

Skoki spadochronowe w tandemie są zatem przeznaczone dla praktycznie każdej osoby, która chciałaby przeżyć wspaniałą przygodę. Przed uczestnictwem w skoku nie trzeba brać udziału w czasochłonnych i drogich szkoleniach spadochroniarskich. To powoduje, że świetnie sprawdzają się one również jako podarunek dla osoby, która uwielbia buzującą adrenalinę.

Gdzie organizowane są skoki spadochronowe w tandemie?

Skoki tandemowe zostały opracowane w latach siedemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. W Polsce zaczęto organizować je w latach dziewięćdziesiątych. Teraz są one dostępne w wielu miejscowościach.

W przypadku atrakcji jak skoki spadochronowe Gdańsk również jest jedną z miejscowości, gdzie można z nich skorzystać. Skok odbywający się w Gdańsku może być niesamowitą okazją nie tylko do lotu w przestworzach, ale również do zobaczenia morza z niesamowitej perspektywy.

Czy skoki tandemowe są bezpieczne?

Skoki spadochronowe w tandemie odbywają się z wykorzystaniem specjalnego wyposażenia opracowanego dla dwóch osób i prowadzone są przez instruktorów, którzy mają duże doświadczenie w prowadzeniu skoków spadochronowych.

Wśród wyposażenia używanego do skoków spadochronowych w tandemie stosuje się przede wszystkim spadochrony tandemowe – dwuosobowe, automaty spadochronowe oraz zapasowe spadochrony. Gdy zatem główny spadochron nie zadziała, w takim przypadku bezpieczeństwo zapewnia spadochron zapasowy.

Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?

W tandemie mogą skoczyć osoby, które spełnią podstawowe wymagania. Przede wszystkim ważny jest brak przeciwwskazań zdrowotnych. Skoki nie są przeznaczone dla osób, które mają poważne schorzenia serca i układu oddechowego, niestabilność kręgosłupa, wrodzoną łamliwość kości czy epilepsję.

Skoki tandemowe nie wymagają specjalnego przygotowania, więc osoba, która chciałaby skoczyć w tandemie, wcale nie musi zapisywać się na kurs. Nie oznacza to jednak, że nie przygotowuje się ona do skoku.

Ze skoków mogą korzystać także osoby niepełnoletnie – konieczne jest uzyskanie zgody od rodzica.

Jak zapisać się na skok spadochronowy?

Aby zarezerwować swój skok spadochronowy w tandemie, wystarczy jedynie wejście na stronę internetową organizatora, a następnie wybranie terminu i typu skoku. Można też dodatkowo zamówić jego rejestrację – wtedy otrzymuje się wyjątkową pamiątkę ze swojego wyczynu.

Koszt skoku spadochronowego w tandemie to od około 600 do 1100 złotych zależnie od wybranej oferty i dodatkowych usług. Aktualne cenniki można znaleźć na stronach szkół spadochroniarskich.

 

Dodaj komentarz