Lada recepcyjna to wizytówka Twojej firmy. Co wybrać?
Luxurious reception desk interior room with natural stone marble tiles and wood panels decoration. Copy space on desk and walls. Stylish interior area with a modern architectural details. Natural stone floor. Ceiling with strip cove lighting and white spotlights.

Lada recepcyjna to wizytówka Twojej firmy. Co wybrać?

Lada recepcyjna jest niezwykle istotnym elementem w każdej firmie. O czym warto pamiętać przy doborze tego rodzaju mebla?

Pierwszym wnętrzem, z którym styka się klient firmy, jest recepcja. To właśnie tam może on otrzymać pierwsze wsparcie od pracowników Twojej firmy. Ich rzetelność i profesjonalizm mają wtedy bardzo duże znaczenie, lecz nie można zapominać także o jeszcze jednej istotnej kwestii – ladzie recepcyjnej. Czym powinny cechować się dobre lady recepcyjne? Gdzie je zamówić?

Aranżacja recepcji w firmie

Recepcja w firmie może być oddzielnym pomieszczeniem lub też wydzielonym obszarem, który znajduje się tuż przy wejściu. Głównym celem recepcji jest powitanie nowych klientów oraz ich obsłużenie. To tam klient może otrzymać potrzebne mu informacje, umówić się na spotkanie, może być też pokierowany do odpowiedniego pomieszczenia, a także może dokonać zapłaty.

Recepcja w firmie pełni zatem różnorodne funkcje, stąd też w użyciu znajdują się także rozmaite lady recepcyjne. Czy istnieje zatem jedna idealna lada? Nie, ponieważ każda firma może mieć nieco inne wymagania pod kątem wyposażenia recepcji. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy zakupie tego mebla?

Doba lada recepcyjna – czyli jaka?

Lada recepcyjna powinna być meblem reprezentacyjnym, ale jednocześnie praktycznym, funkcjonalnym, aby osoba pracująca w recepcji mogła wygodnie z niej korzystać i łatwo realizować wszystkie czynności.

Obecnie lady recepcyjne wykonuje się zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Nowoczesne lady charakteryzują się prostym wzornictwem, na przykład wykonane są z materiałów jak kamień, szkło, lakierowane płyty drewnopochodne. Mogą być też uzupełnione efektownym oświetleniem LED. Z kolei tradycyjne lady recepcyjne najczęściej powstają na bazie naturalnego drewna, które dzięki dekoracyjnemu wykończeniu nadaje recepcji elegancki wygląd.

Dobierając ladę recepcyjną, należy zwrócić szczególną uwagę na jej wyposażenie od strony pracownika. Lada powinna być wyposażona w praktyczny blat, a także może mieć szereg dodatkowych półek i szuflad. Obecnie lady recepcyjne często służą również jako stanowisko komputerowe, dlatego duże znaczenie ma właściwa przestrzeń na urządzenie oraz praktyczne otwory na okablowanie.

Lada recepcyjna – gotowa i na wymiar

W sprzedaży można znaleźć obecnie gotowe lady recepcyjne, ale również można zdecydować się na zamówienie lady na wymiar. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, dlatego warto je rozważyć przed dokonaniem zakupu.

Gotowa lada recepcyjna najczęściej możliwa jest do zakupu od ręki. Dzięki temu firmę można natychmiast wyposażyć w potrzebny jej mebel w recepcji. Lady gotowe są oferowane w różnych wzorach i rozmiarach. Mogą one wchodzić również w skład większych serii mebli firmowych, dzięki czemu tworzą harmonijnie prezentujący się komplet.

Z kolei lady recepcyjne wykonane na wymiar mogą być indywidualną zabudową dostępnej przestrzeni. Wówczas zakład stolarski dopasowuje ladę do konkretnego miejsca, a także wykonuje ją z materiałów wskazanych przez klienta. Wachlarz możliwości jest wtedy znacznie szerszy niż w przypadku gotowych mebli recepcyjnych. Minusem jest jednak wyższa cena.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Musze się tutaj z tym zgodzić. Jest to pierwsza rzecz na jaką zwraca się uwagę wchodząc do hotelu. Ładne eleganckie lobby robi wrazenie na odwiedzających jak równiez może zachęcic do skorzystania z oferty w przyszłości.

    Obecnie ludzie zwracają uwagę nie tylko na cenę ale rownież na standard warunków w jakich się wypoczywa. Niestety ale wielu hotelarzy nadal nie bierze tego pod uwagę.

Dodaj komentarz