Zamki meblowe – zabezpiecz meble skutecznie!

Zamki meblowe – zabezpiecz meble skutecznie!

Nie chcesz, aby do Twoich mebli miały dostęp inne osoby? Zamontuj zamek meblowy! Jakie rodzaje zamków są obecnie dostępne w sprzedaży?

Akcesoria jak zamki meblowe są obecnie dostępne w różnych wariantach do wyboru i można dobrać je konkretnie do danego mebla oraz do własnych potrzeb. W jakich meblach najczęściej montuje się zamki? Jakie są rodzaje zamków meblowych? Jak dobrać odpowiedni zamek meblowy? Sprawdź odpowiedzi!

 

W jakich meblach najczęściej montuje się zamki?

Zamki meblowe przeznaczone są do zabezpieczania mebli, aby mogły być one dostępne jedynie dla tych osób, które dysponują odpowiednim kluczem.

 

Najczęściej zamki meblowe montowane są w meblach przeznaczonych do używania w biurach, gdzie pozwalają na ochronę znajdujących się w środki dokumentów czy sprzętów. Są one również często wybierane do witryn w sklepach, by zabezpieczyć wartościowe towary.

 

Można jednak stosować je również w domach. Zamki meblowe montowane są głównie w szafkach stojących, w biurkach, w komodach, czyli w meblach, w których przechowuje się mienie, aby odpowiednio je zabezpieczyć.

 

Za pomocą zamków meblowych w domu można nie tylko zachować prywatność posiadanych przedmiotów, ale również ochronić je przed dziećmi czy zwierzętami, które potrafią otwierać szafki i dostać się do ich wnętrza.

 

Jakie są rodzaje zamków meblowych?

W sklepach oferujących zamki meblowe można znaleźć pełną gamę tego typu produktów. Wśród nich znajdują się między innymi:

 

  • Zamki meblowe nakładane, nawierzchniowe – są one umieszczane na meblach, nie są trudne w montażu. Również mogą mieć dekoracyjny wygląd, na przykład mogą być stylizowane na antyczne.
  • Zamki meblowe wpuszczane – konstrukcja tego typu zamków pozwala na wpuszczenie ich bezpośrednio w płytę meblową. Są one często używane w szufladach, ale również w szafkach innych typów.

 

Producenci oferują również zamki meblowe przeznaczone do otwierania na jeden klucz. Tego typu zamki świetnie sprawdzają się tam, gdzie do zamykania jest dużo szuflad albo szafek. Wtedy do ich otwierania wystarczy tylko jeden klucz, więc nie trzeba mieć pod ręką całego pęku.

 

Jak dobrać odpowiedni zamek meblowy?

Dobierając odpowiednie zamki meblowe do konkretnego mebla, trzeba będzie przede wszystkim wziąć pod uwagę ich rodzaj, wymiary oraz sposób zamykania i otwierania.

 

Gdy zamek kupowany jest po to, aby wymienić starszy, w takim przypadku trzeba będzie zwrócić uwagę na wymiary i sposób pracy starszego zamka, co pozwoli na dopasowanie nowego odpowiadającego miejscu montażu.

 

Oczywiście, pod uwagę warto wziąć również styl, jaki mają zamki meblowe, zwłaszcza wtedy, gdy mają być one widoczne. Do dyspozycji są zarówno zamki dekoracyjne, stylizowane na antyczne, które świetnie wyglądają w meblach klasycznych, jak i zamki nowoczesne, najczęściej w kolorze srebrnym, proste i minimalistyczne.

 

Gdzie można kupić zamki do mebli?

Najszerszy wybór zamkom meblowych dostępny jest przede wszystkim w sklepach internetowych oferujących akcesoria meblowe. Można znaleźć w nich wyposażenie o szerokim zastosowaniu do każdego typu mebla.

Dodaj komentarz