Trening EMS – dla kogo jest polecany?
fit woman exercise on electro muscular machine

Trening EMS – dla kogo jest polecany?

Treningi wspomagane przez EMS – elektrostymulację mięśni są sposobem na uzyskanie oczekiwanych efektów jeszcze szybciej i bez poświęcania na ten cel dużej ilości czasu. Na czym polegają takie treningi? Dla kogo są one rekomendowane?

Na czym polega EMS?

Elektrostymulacja, stymulacja elektryczna tkanki mięśniowej, czyli EMS to proces prowadzony w celu poprawy ich pracy. Celem jest aktywizacja mięśni przez nasilenie ich skurczów, a także poprawę krążenia i metabolizmu.

EMS to technika używana obecnie w rehabilitacji, ale również stosowana jest ona coraz częściej w prowadzeniu treningów sportowych. Używana jest zarówno przez sportowców zawodowych, jak i przez osoby początkujące.

Jak prowadzone są treningi EMS?

Do prowadzenia tego typu treningów wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia EMS – stacjonarne albo mobilne. Wyposażone są one w programator do wybrania odpowiedniego trybu ćwiczeń oraz w przewody z elektrodami, które przykłada się do skóry. Zaawansowane urządzenia EMS używane w klubach sportowych wyposażone są także w kamizelki albo kombinezony.

W trakcie treningów EMS dochodzi do aktywizacji tkanki mięśniowej w rytm prowadzonych ćwiczeń. Wobec tego nawet proste ruchy powodują, że mięśnie działają znacznie intensywniej. To przekłada się również na ich bardzo wysoką skuteczność w przypadkach, gdy u ćwiczącego nie można stosować forsownych ćwiczeń, na przykład ze względu na problemy stawowe.

Standardowo treningi EMS trwają od koło 20 do 30 minut. Jedna sesja treningowa wspierana elektrostymulacją mięśniową może wtedy uzyskać efekty podobne do 2-3 godzin spędzonych na siłowni!

Jak skorzystać z treningów EMS?

Ze względu na swoją wysoką efektywność oraz niskie ryzyko pojawienia się skutków ubocznych treningi EMS stały się obecnie bardzo popularne i dostępne są w różnych miastach w Polsce.

Osobom planującym zapisać się na trening EMS Wrocław również daje taką możliwość. Dostępne w mieście kluby sportowe oferują dostęp do nowoczesnego sprzętu umożliwiającego uzyskanie bardzo dobrych efektów w krótkim czasie.

Treningi te dostępne są również w klubach Intime, które działają w całym kraju. Więcej o ich ofercie można uzyskać na stronie intime.pl.

Komu pomogą treningi elektrostymulacji mięśniowej?

Zastosowanie treningów EMS jest bardzo szerokie. W jakich sytuacjach warto się na nie zdecydować?

Nadwaga, otyłość

Osoby, które mają do zrzucenia kilogramy, mogą zrobić to efektywniej dzięki treningom EMS. W tym przypadku dobiera się odpowiednie ćwiczenia, które wspierają utratę tkanki tłuszczowej oraz umożliwiają wymodelowanie sylwetki. Takie ćwiczenia wspierają również zdrowie organizmu, ponieważ nadmiar kilogramów sprzyja wielu chorobom.

Poprawa masy i siły mięśni

Aby uzyskać większą obojętność mięśni oraz podnieść ich siłę, również skorzystać można z treningów EMS. Są one wtedy często wybierane przez osoby, które uprawiają inne sporty, na przykład siłowe, ciężarowe. Wsparcie elektrostymulacji powoduje, że treningi mięśni, nawet tych położonych głęboko, są jeszcze efektywniejsze.

Polepszenie stanu zdrowia

Kolejnym efektem, jaki można uzyskać dzięki wykorzystaniu treningów EMS, jest lepszy stan zdrowia. Ruch jest w tym przypadku bardzo ważny, a dzięki treningom wspieranym przez elektrostymulację można zadbać o jego odpowiednią dawkę w ciągu tygodnia. Efektem jest wsparcie pracy układu ruchu, pokarmowego, krążeniowego, oddechowego.

Zredukowanie bólów

Na skutek braku ruchu mogą pojawiać się również różne dolegliwości bólowe. Są to głównie bóle pleców oraz mięśni. Wykorzystując treningi EMS, można poprawić swoje zdrowie i zmniejszyć nieprzyjemne bóle. To ważne u osób pracujących w pozycji siedzącej, stojącej, po urazach, w trakcie rehabilitacji.

 

Dodaj komentarz