Lato już blisko – pomyśl o zakupie moskitier!

Lato już blisko – pomyśl o zakupie moskitier!

Latem szczególnym problemem jest wlatywanie do domu niechcianych owadów. Warto wiec już teraz pomyśleć o zakupieniu i zamontowaniu moskitier!

Komary, muchy, pszczoły, osy czy szerszenie – to jedynie parę owadów, które w ciągu ciepłych dni wlatują do domów. Najprostszym sposobem, aby temu zapobiegać, będzie zamontowanie moskitiery. Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele typów moskitier, na przykład moskitiera siatkowa, moskitiera aluminiowa czy roletowa. Jaką wybrać?

 

Rodzaje moskitier – jaka będzie najlepsza?

Moskitiery dzieli się na różne rodzaje pod kątem materiałów, z których są one wykonane. Przekładają się one również na ich wygląd, trwałość oraz sposób obsługi.

 

Do najczęściej używanych moskitier zaliczane są:

  1. Moskitiery siatkowe – to najtańsze moskitiery, które są wykonane z tkaninowej siatki. Jest ona osadzana najczęściej na montowanych na oknie rzepach lub też na ramce z tworzywa sztucznego. Głównym minusem tego typu moskitier jest ich niska trwałość i problemy z montażem. Wobec tego wymagają one bardzo często wymiany na nowe już po jednym sezonie.
  2. Moskitiera ramkowa – często jest to moskitiera aluminiowa albo moskitiera z siatki z włókna szklanego. Dzięki temu, że jest ona wyposażona w sztywną ramkę, jest bardziej stabilna od moskitiery siatkowej. Ramka nakładana jest wtedy na okno i nie wymaga inwazyjnego montażu.
  3. Moskitiera roletowa – tego typu moskitiery charakteryzują się budową podobną do rolety. Są one montowane w oknach zwykłych oraz w oknach dachowych.

 

Warto też wskazać, że moskitiery dzielone są na różne rodzaje w zależności do tego, gdzie są one montowane. Są to zatem moskitiery okienne, gdy umieszczane są na oknie, ale również moskitiery na drzwi tarasowe, balkonowe czy wejściowe.

 

Moskitiery przeznaczone na drzwi wyposażane są również w zamknięcia. W przypadku tych siatkowych najczęściej używane są magnesy albo zapięcia na zamek. Z kolei w przypadku ramkowych wykorzystuje się zawiasy, co powoduje, że moskitiera otwiera się wtedy tak, jak drzwi.

 

Gdzie warto zakupić moskitiery?

Sprzedaż moskitier prowadzona jest przez wiele firm. Gdzie najlepiej zakupić dobrą moskitierę, by latem spać spokojnie?

 

Warto przede wszystkim skoncentrować się na moskitierach ramkowych jak moskitiera aluminiowa czy z włókna szklanego. Takie moskitiery są w stanie zapewnić nie tylko wysoką skuteczność, ale również są bardzo trwałe. Można też bez problemu je demontować i montować, gdy będzie taka potrzeba.

 

Moskitiery ramkowe najlepiej kupować na wymiar, ponieważ wtedy mogą być one specjalnie dopasowane do konkretnego okna. Wtedy warto skorzystać z oferty firm, które zajmują się wykonaniem osłon okiennych na wymiar. Mogą one przygotować dla swoich klientów moskitiery w różnych wariantach tak, aby był one perfekcyjnie dopasowane pod kątem wymiarów i kolorystyki.

 

Obecnie zamówienia na takie moskitiery można również składać w sklepach internetowych producentów. Trzeba wtedy dokładnie wymierzyć okno, w którym ma być umieszczona moskitiera aluminiowa lub innego typu.

Dodaj komentarz