Jak zaoszczędzić na kupnie alkoholu na imprezę?

Jak zaoszczędzić na kupnie alkoholu na imprezę?

Szykujesz ważną imprezę, na przykład wesele, rocznicę albo osiemnastkę? Pamiętaj o wcześniejszym zaopatrzeniu się w alkohol. Jak zaoszczędzić na jego zakupie? Sprawdź porady, dzięki którym możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Jaki alkohol na imprezę wybrać?

Pierwszym krokiem będzie wybranie odpowiednich trunków. Do dyspozycji jest obecnie szeroka gama różnych propozycji, dlatego warto wcześniej zastanowić się nad tym, co wybrać.

Pod uwagę trzeba będzie wtedy wziąć przede wszystkim rodzaj imprezy oraz gusta gości, którzy mają w niej uczestniczyć. Trzeba pamiętać jednocześnie o tym, żeby alkohole były różnorodne, czyli goście powinni mieć do wyboru różnego rodzaju trunki, żeby dopasować je do swoich potrzeb.

Obecnie bardzo popularne są alkohole jak:

  • wódki czyste – do picia solo oraz jako dodatek do drinków
  • wódki smakowe i ziołowe – popularna alternatywa dla wódek czystych
  • whisky – również mogą być wykorzystane do popularnych drinków, na przykład z colą
  • wino – jest bardzo często wybierane przez kobiety
  • piwo – dzisiaj serwowane jest coraz częściej, dlatego warto też zadbać o jego obecność podczas wydarzenia, zwłaszcza wtedy, gdy ma być ono dłuższe

Ile alkoholu na imprezę kupić?

Odpowiednia ilość alkoholu na imprezę ma duże znaczenie, ponieważ zbyt duża ilość będzie oznaczała wyższe koszty. Warto więc właściwie dobrać liczbę butelek.

Najczęściej zaleca się, wybór około 0,5 litra wódki na 1 osobę, natomiast wtedy, gdy na imprezie mają pojawić się także inne alkohole, można zredukować ilość wódki. Wtedy zwykle stosuje się przelicznik jak 0,5 litra wódki na 1 parę, natomiast dodatkowo kupuje się inne trunki, by ilość była równa 0,5 litra na 1 osobę.

Gdzie kupować alkohol na imprezy?

Sprzedażą alkoholu zajmuje się wiele sklepów. Gdzie można zakupić go najtaniej?

Warto przede wszystkim sprawdzać oferty w sklepach jak hurtownia alkoholi, ponieważ to właśnie tam można zakupić je o wiele taniej niż w popularnych marketach. W hurtowni można również bez trudności zakupić większą ilość alkoholu od ręki lub zamówić konkretne rodzaje alkoholu, który ma być zaserwowany podczas przyjęcia.

Z adresami i ofertami hurtowni alkoholi można również zapoznać się dzisiaj w internecie. Hurtownie prezentują na swoich stronach dostępne alkohole wraz z ich cenami i umożliwiają złożenie zamówienia online.

Zakup alkoholu na imprezę – porady dla oszczędnych

  • Porównaj ze sobą ceny w różnych hurtowniach, aby dowiedzieć się, gdzie można zakupić alkohole w jak najniższych cenach.
  • Kupuj alkohole w przystępnych cenach, ale dobrej jakości, dzięki czemu możesz dodatkowo zaoszczędzić – wiele polecanych alkoholi na wesela oraz na inne imprezy można znaleźć już teraz w internecie.
  • Zapytaj o rabat na alkohole – w przypadku zamówienia większej ilości butelek bardzo często można otrzymać dodatkowe obniżki w wysokości paru procent, co pozwoli na jeszcze większe oszczędności.
  • Sprawdź, czy hurtownia alkoholi może odebrać niewykorzystany alkohol po imprezie, co pozwoli na odzyskanie części pieniędzy.

Dodaj komentarz