Jak usunąć zapach zwierzęcia? 5 porad!

Jak usunąć zapach zwierzęcia? 5 porad!

Zapach zwierzęcia może być dużym kłopotem w domu lub mieszkaniu. W jaki sposób można go usunąć? Oto 5 porad, które warto poznać!

Istnieje wiele metod, dzięki którym możliwe jest usuwanie zapachu zwierząt. Nie wszystkie z nich charakteryzują się jednak wysoką skutecznością. Jakie z nich będą najlepsze, gdy pojawiają się nieprzyjemne aromaty?

 

  1. Zadbaj o czystość

Najprostszym sposobem, by szybko pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, będą gruntowne porządki. Gdy zwierzę zabrudziło podłogi, ściany, kanapę lub swoje legowisko, należy dokładnie je wyczyścić, a w razie potrzeby wyprać, na przykład z użyciem odkurzacza piorącego.

 

Warto zwrócić uwagę na wszelkie zakamarki, tekstylia jak zasłony i firanki, poduszki, ponieważ nieprzyjemne zapachy mogą skrywać się w wielu miejscach.

 

Do sprzątania można wykorzystać także środki wspierające usuwanie zapachu zwierząt, które zawierają w składzie neutralizatory.

 

  1. Regularnie czyść klatki i kuwety

Jeżeli zwierzę korzysta z klatki albo z kuwety, należy pamiętać o tym, aby regularnie ją czyścić, ponieważ zbyt długie zaleganie w niej zabrudzeń może spowodować wydzielanie nieprzyjemnych zapachów.

 

  1. Korzystaj z pochłaniaczy do zapachów

Pochłaniacze to środki, za pomocą których można skutecznie prowadzić usuwanie zapachu zwierząt, na przykład kotów, psów, małych zwierząt.

 

Do wyboru jest wiele produktów, na przykład w formie puszek. Pochłaniacze można ustawić w miejscach, gdzie przebywają zwierzęta, ale należy pamiętać o tym, by nie miały one bezpośredniego dostępu do produktów.

 

  1. Używaj neutralizatorów zapachu w sprayu

Bardzo dobre efekty w usuwaniu zapachów daje również stosowanie neutralizatorów w formie sprayu. Są one natryskiwane bezpośrednio na nieprzyjemnie pachnącą powierzchnię, na przykład na kanapę lub na podłogę.

 

  1. Stosuj środki zapachowe

Świece, dyfuzory zapachowe czy olejki eteryczne wspomagają usuwanie zapachu zwierząt i dodatkowo nadają wnętrzom przyjemny aromat.

Dodaj komentarz