HIFU – skuteczny sposób na nieinwazyjny lifting twarzy
picture of beautiful woman ready for cosmetic surgery

HIFU – skuteczny sposób na nieinwazyjny lifting twarzy

Za pomocą nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej można zadbać o atrakcyjny wygląd skóry na wiele sposobów. Jednym z największych hitów ostatnich miesięcy w gabinetach jest HIFU, czyli zabieg polegający na liftingu skóry bez skalpela. Co warto wiedzieć na temat zabiegu HIFU?

Na czym polega zabieg HIFU?

HIFU jest rodzajem zabiegu polegającego na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów w poprawie wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Nazwa HIFU wywodzi się od high intensity focused ultrasound.

Jest to zabieg prowadzony bez konieczności wykonywania nacięć skóry, dlatego też jest on nieinwazyjny. Polega on na zogniskowaniu w konkretnych miejscach fal ultradźwiękowych, które powodują wtedy nasilenie produkcji kolagenu oraz elastyny, a także skracają włókna kolagenowe, aby dzięki temu nadać skórze młodszy, bardziej napięty wygląd.

Ze względu na efekty, jakie można osiągnąć za pomocą tego zabiegu medycyny estetycznej, jest oba również bardzo często określany jako nieinwazyjny lifting twarzy.

Zabieg HIFU – kiedy warto się zdecydować?

Z zabiegu HIFU mogą skorzystać różne osoby, u których pojawiają się widoczne na skórze oznaki starzenia, dlatego też celem jest nadanie jej młodszego wyglądu. Również zabieg ten może być używany w celach profilaktycznych jako procedura anti-aging.

Do głównych wskazań do wykonania zabiegu HIFU zaliczane są głównie:

  • widoczne na twarze zmarszczki, zwłaszcza zmarszczki wokół oczu czy ust
  • opadający owal twarzy, który nie jest już tak wyraźny jak kiedyś
  • opadające policzki
  • zmniejszenie jędrności skóry
  • widoczne na skórze bruzdy
  • blizny na twarzy
  • przebarwienia skórne

Warto wskazać, że zabieg HIFU może być prowadzony nie tylko na twarzy, ale również bardzo dobrze sprawdza się on na skórze ciała, aby nadać jej większą gęstość, gładkość oraz napięcie. Polecany jest on między innymi w przypadku widocznych rozstępów, braku jędrności, opadania tkanek w okolicy talii, pośladków, ud. W rezultacie pozwala on na wymodelowanie sylwetki.

Gdzie dostępne są zabiegi HIFU?

Zabiegi tego typu nadal są nowością, dlatego też można wykonać je jedynie w wybranych gabinetach i klinikach zajmujących się medycyną estetyczną.

Aktualnie można wybrać się na lifting HIFU w Instytucie Piękna Bielenda w Krakowie, w którym prowadzony jest on za pomocą jednego z najnowocześniejszych urządzeń Liftera.

Zabieg HIFU z ultradźwiękami – jakie efekty zapewnia?

Za pomocą zabiegów typu HIFU można osiągnąć bardzo dobre efekty, bez konieczności prowadzenia inwazyjnych procedur o większym ryzyku pojawienia się skutków ubocznych. To powoduje, że jest to bardzo popularny sposób na nadanie skórze młodzieńczego, atrakcyjnego wyglądu w różnym wieku.

Warto wskazać, że efekty zabiegu nie są w pełni widoczne natychmiast po jego wykonaniu. Zwykle zaczynają one pojawiać się po pary tygodniach, natomiast pełen efekt można zobaczyć po około 1-3 miesiącach.

Zaleca się, aby w określonych przypadkach wykonać serię zabiegów HIFU, ponieważ w takim przypadku można zobaczyć najlepsze efekty. Zazwyczaj zaleca się wykonanie serii składającej się z 2-3 zabiegów.

Jaka jest cena zabiegu HIFU?

Koszty związane z zabiegiem HIFU zależne są przede wszystkim od obszaru, na którym jest on prowadzony.

Lifting HIFU w Instytucie Piękna Bielenda w Krakowie jest wydatkiem od około 900 złotych w przypadku podbródka do nawet 5000 złotych w przypadku całej twarzy, szyi i dekoltu. Więcej informacji dotyczących zabiegu oraz cennika można uzyskać bezpośrednio na stronie internetowej instytutu.

 

 

Dodaj komentarz